Оновлені програми з історії України для старшої школи

Цього навчального року старшокласники опановуватимуть історію України за новими програмами. Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті, що минулого року ініціював внесення змін до шкільної програми з історії України.

У робочій групі, створеній Міносвіти, над удосконаленням і розвантаженням навчальних програм працювали представники урядових, науково-дослідних і навчальних установ.

Після тривалого обговорення та вдосконалення проект навчальної програми з історії України для 10-11-х класів Українського інституту національної пам’яті було затверджено на засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України та відповідним наказом міністра.

Тож відтепер у старших класах вивчатимуть окремою темою Українську революцію 1917 – 1921 років. Крім того, період масових репресій та великого терору в Україні здобув справедливу назву – «Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 рр.)». За оновленою програмою школярі дізнаватимуться й про історичні постаті, що сприяли розбудові України.

У програмі виокремлено і розширено, зокрема, такі події, поняття, факти та терміни:

• бій під Крутами;

• етапи трудової та політичної еміграції;

• війни радянської Росії з Українською Народною Республікою;

• радянська окупація України;

• адміністративно-територіальні зміни українських земель протягом усього ХХ століття;

• Акт відновлення Української Держави;

• внесок українського народу в перемогу над нацизмом у Другій світовій війні;

• українці у військових формуваннях держав Об’єднаних Націй;

• вводиться поняття «депортація» (депортація з Криму кримських татар та інших народів, а також масові депортації етнічних українців із Польщі в 1944-1946 роках);

• Українська Гельсінська група та багато іншого.

Нагадаємо, що 17 липня 2016 року міністр освіти і науки України Лілія Гриневич підписала наказ № 826 «Про затвердження навчальних програм для 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів». Процедуру оновлення пройшла, зокрема, й програма з історії України.