Правила роботи під час дистанційного навчання

В умовах воєнного стану освітні, навчальні програми та навчальний план рекомендується виконувати, ущільнюючи навчальний матеріал, організовуючи самостійну навчальну діяльність учнів, додаткові консультації з використанням технологій дистанційного навчання. Це визначено наказом МОН від 01.04.2022 року №290 “Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року”.

Окрім здійснення навчального процесу, постійної уваги потребує й психологічна підтримка дітей, тому перевантажувати дітей у таких умовах неправильно. Водночас звертаю увагу на вимоги: скільки часу діти різного віку можуть безперервно працювати з технічними засобами під час уроку, щоби не завдавати шкоди здоров’ю. Ці вимоги сформульовані вСанітарному регламентідля закладів загальної середньої освіти:

  • для учнів 1 класів – не більше 10 хвилин;
  • для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин;
  • для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;
  • для учнів 8-9 класів – 20–25 хвилин.

У разі здвоєних навчальних занять для учнів 10–11(12) класів – не більше 25–30 хвилин на першому занятті та не більше 15–20 хвилин на другому занятті.

Як діяти вчителю, якщо під час уроку почалася повітряна тривога?

В умовах воєнного часу особливістю дистанційного навчання є ймовірність під час онлайн-зустрічей ситуацій, коли вмикається сигнал повітряної тривоги.

У таких випадках МОН рекомендує педагогам наступний алгоритм дій:

  • спокійно повідомити учням, що оголошено сигнал повітряної тривоги, а тому треба припинити заняття;
  • закцентувати увагу школярів на тому, що вони мають пройти в безпечне місце, встановлене їхніми родинами;
  • попросити учнів вийти з конференції (якщо урок проводиться онлайн в режимі реального часу);
  • дочекатися, щоб усі учні вийшли з онлайн-конференції.

Зазначимо, про нюанси проведення дистанційного навчання в умовах війнимає сповіщати місцева влада. Єдиних рекомендацій, як організувати навчальний процес вже після повітряної тривоги – немає, адже у кожному регіоні України різна безпекова ситуація.

Наприклад, на Буковині вчителямрекомендуютьпродовжувати урок, якщо повітряна тривога тривала недовго. Якщо ж кілька годин і навчальний час вичерпано – уроки не продовжуватимуть.

Кiлькiсть переглядiв: 0