Співпраця із закладами вищої освіти

Соціально-економічні та політичні зміни в Україні, її поступова інтеграція до європейського та світового простору, висувають перед системою освіти нові вимоги, серед яких особливо великого значення набуває удосконалення підготовки майбутніх фахівців. У зв'язку з цим особливої уваги заслуговує проблема взаємодії вищих навчальних закладів і загальноосвітніх навчальних закладів, як необхідна умова підготовки майбудних фахівців.
Основні напрямки і форми взаємодії ВНЗ зі школами полягають у навчально-методичній та науково-методичній роботі, опанування новими формами і методами роботи з учнями по забезпеченню високих знань та умінь, вдосконалення роботи з обдарованими дітьми тощо.
Співпраця школи з ЗВО націлена на:
- проведення рекламно-просвітницької діяльності через популярізацію ЗВО серед потенційних абітурієнтів;
- ведення навчальної, наукової та виховної роботи зі школою;
- взаємодію вчителів та викладачів ЗВО з метою консульнацій та обміну досвідом

Згідно договорів та угод, налагоджено співпрацю школи з багатьма закладами вищої освіти

Харківський аціональний університет ім. В.Н. Каразіна
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди
Харківський технічний університет "Харківський політехнічний інститут"
Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця
Національний фармацевтичний університет
Харківський торговельно-економічний іститут Києвського національного торговельно-економічного університету
Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут"
Українська інженерно-педагогічна академія
Харківська державна академія культури
Харківський державний університет харчування і тогівлі
Організація співпраці із закладами вищої освіти сприяє організації ефективного освітнього процесу в профільних класах. Більш продуктивним рівнем такої співпраці є діяльність університетських кафедр, які дозволяють підвищити якість навчально-виховного процесу та розвинути творчі здібності учнів профільних класів.
№ ЗЗСО Назва університетської кафедри ЗВО, з яким співпрацює

ХСШ № 109

Кафедра «Французька мова»
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна Філологічний факультет Кафедра романської філології