/Files/images/Старая школа.JPG

Школа № 109 була побудована у 1935 році. До цього часу де зараз розташована школа, було пусте місце, по якому мешканці Павлівки ходили на трамвайну зупинку. В районі Павлівки до 1935 р. знаходилася лише одна школа № 22, яка працювала в три зміни й не могла охопити всіх дітей шкільного віку. Питання про побудову школи було найактуальнішим.

Коли було вирішено побудувати нову школу, батьки дітей, дуже зацікавлені в цьому, гаряче підтримали це починання. Вони самі взялися активно допомагати в будівництві школи, щоб школа могла вже працювати в 1935 р.

Батьки різних спеціальностей пропонували свої послуги і з задоволенням йшли на будівництво нової школи, щоб допомогти державі. Вони допомагали фарбувати підлогу, розчищали шкільний двір і приміщення, і до 1 вересня 1935 р. школа була відкрита. Саме в цей час була відкрита шкільна бібліотека.

В перший рік це була неповна середня школа, вона мала лише вісім класів, але вже до 1937 р. – 10 класів.

Школа була з українською мовою навчання. Поблизу не було інших шкіл, і батьки віддавали своїх дітей до 109 школи. В тому ж 1935 р. було озеленене подвір’я школи: посаджено тополі перед фасадом школи, закладений фруктовий сад.

В перші дні війни всі комсомольці школи разом з учителями перервали свою відпустку і добровільно поїхали в Рогозянський радгосп на польові роботи й працювали до початку занять в школі.

Повернувшись з радгоспу, учні й вчителі копали бомбосховища, чергували на вулиці і в школі.

20 вересня школа припинила заняття в зв’язку з евакуацією населення м. Харкова.

Під час війни школа була зруйнована. Не було дверей, шибок, даху, поламані парти, зруйнований багатий хімічний і фізичний кабінети. Знову ж батьки доклали багато зусиль, щоб школа могла працювати.

31 вересня 1943 року 109 школа розпочала роботу в 1-7 класах. Після укомплектування класів у вересні 1943 р. хлопчиків, за розпорядженням органів народної освіти, було виведено в 132 школу, в який стали навчатися лише хлопчики.

109 школа стала жіночою школою.

З вересня 1447 року, знову ж за розпорядженням органів народної освіти, 109 школа стала комплектуватись з хлопчиків і дівчаток. Так українська жіноча школа поступово перетворювалась на школу спільного навчання хлопчиків і дівчаток, з українськими і російськими класами. Цей процес найбільших розмірів досяг у 1948-51 роках.

Отже, школа була жіночою лише чотири роки, а школою спільного навчання хлопчиків і дівчаток стала на 7 років раніше, ніж цей перехід було здійснено в усіх школах по загальному плану Міністерства освіти ( вересень 1954 р.).

Середньою школа стала з вересня 1950 року, перший випуск з 10-го класу відбувся в червні 1953 року.

З 1958 року у школі було започатковане поглиблене вивчення французької мови.

/Files/images/Школа.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 0