Інструкція з правил поведінки дітей з рослинами і грибами

Гриби можуть привести до отруєння, а іноді й смерті.Щоб запобігти отруєнню, необхідно дотримуватися таких правил:
  • збирати гриби тільки з дорослими;
  • збирати гриби потрібно тільки тi, які ви добре знаєте;
  • ніколи не збирайте i не вживайте гриби, у яких біля основи ніжки є стовщення (як, наприклад, у червоного мухомора), i не куштуйте їх;
  • намагайтеся брати гриби тільки з ніжкою, особливо це стосується сироїжок, тільки так можна запобігти зустрiчi з блідою поганкою;
  • не збирайте «печериці», у яких на нижній поверхні капелюшка є пластинки білого кольору;
  • пам’ятайте про хибні опеньки: не беріть гриби з яскраво пофарбованим капелюшком;
  • ніколи не вживайте сирі, червиві, ослизлі, в’ялi й зiпсованi гриби;
  • будьте також уважними при збиранні ягід i рослин, не збирайте й не вживайте рослини та ягоди, які вам не вiдомі.

Правила безпечного поводження дітей з рослинами

Не можна вживати в їжу незнайомі вам раніше рослини та ягоди, багато з них отруйні і можуть вам нашкодити.

Якщо ви сумніваєтеся їстівна ця рослина чи ні, не чіпайте її, запитайте у дорослих. За винятком кульбаби, всі рослини, що виділяють сік молочного кольору, отруйні.

Не можна вживати в їжу незнайомі ягоди. Навіть їстівні рослини, овочі, фрукти і ягоди не можна вживати в їжу, не помивши їх.

Не чіпайте квіти, чагарники та інші рослини, якщо вони вам незнайомі. Небезпечним може бути навіть дотик до отруйних рослин. Вони можуть викликати опік шкіри і рани, які важко загоюються. Слід пам'ятати, що стебла, листя, квіти багатьох рослин отруйні, а деякі отруйні ягоди можуть навіть спровокувати смерть людини.

Обов'язково вимийте руки з милом після повернення з прогулянки, з парку або лісу.

Існують також і лікарські рослини, вживати які можна тільки за показанням лікаря. Такі рослини можна збирати з дорослими на дачі або в лісі.

Запобігання отруєнню хімічними речовинами

Отруйними речовинами, що найчастіше зустрічаються в побуті, є хлор, ртуть, аміак та ін. Існують правила, які допоможуть вам уникнути хімічних отруєнь:

не можна брати в руки та вживати невідомі речовини;

якщо ви випадково розбили склянку з хімічною речовиною, негайно одягніть вологу марлеву пов'язку, провітріть приміщення, сповістіть про цей випадок дорослих;

якщо ви відчули незнайомий запах або побачили розлиту рідину, негайно залиште це місце, сповістіть дорослих.

Правила безпечної поведінки на воді та біля води

Діти повинні купатися обов'язково під наглядом дорослих;

учитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;

не купайтеся і не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально обладнаних місцях;

не можна запливати за обмежувальні знаки;

слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або велика течія;

якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово і плавно повертаючи до берега;

не купайтеся у холодній воді, щоб не сталося переохолодження; не треба купатися довго, краще купатися декілька разів по 20—30 хв; не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть спричинити шкоду; не подавайте навмисних сигналів про допомогу;

не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги.

Правила поведінки на кризі

Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами палки та ніг;

обходьте небезпечні місця та ділянки криги, вкриті снігом;

вантаж перевозьте на санях;

кататися на ковзанах можна лише тоді, коли товщина криги досягає 25 см;

не можна стрибати й бігати по льоду, скупчуватись у великі групи.

Правила користування побутовими електроприладами

Щоб запобігти ураженню електричним струмом, не можна:

залишати електроприлади ввімкненими без догляду;

користуватися несправними приладами, саморобними побутовими приладами, особливо великої напруги;

вмикати в одну розетку одночасно декілька приладів;

торкатися оголених ділянок у місцях з'єднання приладів з клемами, вилкою, між собою;

використовувати електричні прилади не за призначенням та не ознайомившись попередньо з інструкцією.

Правила поведінки при виявленні обірваного електричного проводу

Небезпечно наближатися до обірваного електричного проводу. Якщо провід не покрито ізоляцією, то він становить загрозу для життя людини. Доторкнувшись до нього, можна отримати ураження внутрішніх органів. Відкинути провід можна лише за допомогою сухої деревини чи гуми. Якщо ви побачили обірваний електричний провід, не торкайтеся його та не намагайтеся прибрати. Негайно повідомте дорослим про місцезнаходження обриву.

Правила поведінки поблизу електрощитової, лінії електропередач

Небезпечно знаходитись поблизу електричних щитків і лінії електропередач. Не можна торкатися проводів під напругою. Необачний рух може призвести до ураження електрострумом.

Правила дотримання пожежної безпеки

1.Не грайся із сірниками та запальничками.

2. Не запалюй свічки та бенгальські вогні без нагляду.

3. Не залишай іграшки, книжки, одяг біля увімкнених обігрівачів, не суши речі над газовою плитою.

4. Не пали багать у сараях, підвалах, на горищах,

5. Не вмикай багато електроприладів одночасно, електромережа може згоріти.

6. Обов'язково вимикай електроприлади, коли ідеш із дому. Але не тягни за дріт руками, обережно вийми штепсель із розетки.

7. На дачі або у селі не відкривай грубку — від маленької вуглинки, що випаде з неї, може статися пожежа.